Konuya Cevap Yaz

Ekonomi yönetimi, esnaftan gelen "Devlet ticarette bize rakip olmasın" talebini değerlendirmeye aldı. Ekonomi yönetimi, esnafın haklı talebi karşısında kamunun ticaretten çekilmesi için yeşil ışık yaktı. 


Ticarette yapılacak yeni düzenleme aynen hayata geçtiği takdirde, kamu kurumları ticarette yer alamayacak. Bu kapsamda belediyeler ekmek satamayacak, kamu kurumları düğün salonu gibi mekanları işletemeyecek. 


Başbakan Binali Yıldırım tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Heyeti görüşmede esnafın taleplerini Başbakan ve ekonomiden sorumlu bakanlara iletti. Toplantıda TESK yönetimi tarafından, kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerin ticaret yapmasının haksız rekabet olduğu belirtildi. Devletin ticari alanlardan çekilmesini talep eden TESK yönetiminin bu talebi hükümet tarafından olumlu karşılandı. 


TESK'in talebi doğrultusunda yeni bir düzenleme yapılması halinde, kamu kurumları ve belediyeler ticaret yapamayacak,belediyeler ve kamu kurumları ekmek satamayacak, düğün salonu işletemeyecek.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor