Konuya Cevap Yaz

Yeni yapılan duyuru ile 21. dönem POMEM'e 13 bin polis alımı yapılacağı belirtildi

İLAN BİLGİSİ Alınacak Polis Sayısı: 13.000 

Eğitim Kurumu: POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) 

En Az Mezuniyet: Önlisans 

Başvuru Tarihleri: 25 Eylül - 6 Ekim 2017 

Peki başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği özellikler nedir. 

ARANACAK ŞARTLAR 

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ilanı için aranacak olan şartlar aşağıda belirtilmiştir. 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak 

Lisans veya önlisans mezunu olmak 

Lisans KPSS'sinden 60 ve üzeri puan almış olmak  

Önlisans KPSS'sinden 70 ve üzeri puan almış olmak 

Erkeklerde boy 167 cm ve üzeri olmak 

Kadınlarda boy 162 cm ve üzeri olmak 

Sicili temiz olmak Fuhuş / illegal işlerde bulunmamış olmak Alkol / uyuşturucu tedavileri olmamak Silah taşımaya sorunu olmamak 

Adaylar başvurularını Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile yapacaktır

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı ihtiyaçlar doğrultusunda her sene POMEM, PMYO ve PAEM ile polis alımları gerçekleştirmektedir. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda lisans, önlisans mezunu olmak üzere 13 bin kişilik polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Yine geçtiğimiz gün Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 13 bin polis alımı başvuru tarihlerini ve aranacak şartlarını da duyurdu. Buna göre başvurular başlıyor. Yukarıda 13 bin kişilik polis alımına ilişkin aranacak şartlarda verilmiştir. Buna göre başvurular 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 6 Ekim 2017 tarihine kadar sürecektir. 

Adaylar, 25/09/2017-06/10/2017 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor