Anasayfa / Blog / Gezi / Konu - 2848


Konuya Cevap Yaz

Dünyanın sayılı kültürlerinden biri olan ve bunu ziyaretçilerine hemen her saniye hatırlatan İtalya; modanın, aşkın, tutku ve hazzın göbeğinde bulunan ülkelerden biridir. Kibar insanları ile sizi sıcak bir şekilde karşılayacak ve dolu dolu bir tatil yaşatacaktır.


İtalya’da sadece belirli şehirleri veya belirli bölgeleri görmenizi önermiyoruz. Yüzyıllar süren köklü geçmişi ve başta kültür ve sanat olmak üzere pek çok değişik bölgesine nüfuz etmiş tarihi yapısıyla her toprağında farklı bir tat edinebileceğiniz İtalya’da, genel olarak ülke turuna çıkmanız sizin için çok daha doğru bir tercih olacaktır.


Dilerseniz modanın ev sahipliği yaptığı şehirlerden biri olan Milano ile gezimize başlayalım. Birçok genç kızın alışveriş hayalini kurduğu bu şehirde, gerçekten modanın hakkını verecek mağazalar bulmanız mümkün. Özel tasarımlar ve incelikli kıyafetlerle burada buluşabilirsiniz. Sadece modası ile değil o meydan ve çevresi ile de fazlasıyla ilgi görür.


Eşsiz bir romantizmin hiç şaşmayan adresi de Venedik. Filmlerden görerek hayran kaldığımız mekanlardan biri olan Venedik’te bir sandal turu sizi mest edecektir. Limon ağaçları ile donatılan Sorrento, size buram buram limonla çiçekleri ile dolu bir manzara sunacaktır. Bununla da yetinmeyip bir gün kalarak Sorrento’nun çevresindeki birbirinden güzel kasaba ve adalarını gezebilirsiniz.


Kendinize İtalya geziniz sırasında soluklanmalık bir yer arıyorsanız rotanız Como Gölü olmalı. Burada yeşilliklerin arasındaki göl ile sizi sımsıcak karşılayacak bir manzara mevcut. Altında dev bir tarih yatan Roma’yı gezmek gerçekten büyük bir zevk. Attığınız her adımda bir hikayesi olan Roma’da tarihi yapıları görmeden dönmek sizin için en büyük pişmanlık olacaktır.


Pienza ise sizi güneşin bal rengi ile tanıştıracak. Toskana’nın bir kasabası olan Pienza, muftak kültürü ile de sizi oldukça etkileyecektir. Pienza’dan sonraki hareket noktamız ise Floransa. Arno nehri ile ikiye bölünen Floransa, gerçek İtalya olarak nam salmıştır. Fotoğrafik görüntüsü ile binlerce sanat eserini bünyesinde barındıran ve Rönesans’ı yansıtan nitelikte olan bu şehir oldukça turistik çekmektedir.


İtalya’da neler yiyeceğimize gelince. İtalyan mutfağını duymayanımız yoktur. Özellikle birçok çeşidi ile pizza ve makarnanın fazlasıyla tükeltildiği İtalya’da bu özel tatları pizzacılarda değil de işinin piri restoranlarda tatmanızı şiddetle öneriyoruz. Bu şekilde gerçek pizza yemenin ayrılacağını yaşayabilir, İtalyan mutfağını birkaç ısırıkla kavrayabilirsiniz. Bunlarla birlikte bu mutfağın diğer ünlü isimleri risotto, lazanya ve tortellininin tadına bakmadan dönmeyin. Gezinizin ardından yurda döndüğünüzde yeniden gelmek isteyeceğiniz İtalya’nın her anını dolu dolu geçirmeniz gerektiğini unutmayın.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor