Anasayfa / Blog / Gezi / Konu - 2192


Konuya Cevap Yaz

İzmirde yemek yenilecek yerler; 


İşte tadılası görülesi yenilesi ilk 5 mekan ve sundukları..


1- İnciraltı Serkan ve Hamza Midyecisi ;  


>


İzmirde midye nerde yenir sorusunun cevabı


İzmir dendiğinde akla ilk gelen yemeklerden , özel tadlardan biriside taze sıcak midyedir.


İnciraltında faliyet gösteren H&S midye ; Özdilek otelinin otoparkının hemen yan tarafında. Araç ile gelindiğinde özdileğin geniş otoparkına aracınızı parkedip birkaç adımla mekana ulaşabiliyorsunuz.


Öyle aşırı ilgi beklemeyin sıraya girip midyenizi kendiniz alıp masaya getirip bir güzelce yiyorsunuz. Fiyatları çok pahalı değil bir midye 1 liradan satılıyor.


Üç arkadaş abartmıyorum size toplamda 50 tane midye yedik tadına doyamadık.. Sımsıcak midyenin tadına doyum olmuyor inanın nefis bir lezzet hele ki üstüne içilen taze çay ve siğara bu eşsiz anı ölümsüzleştiriyor adeta.


Size verilen paket küçük ıslak mendillerlede elinizi masadan kalkmadan rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Dikkat mekanın müdavimi olabilirsiniz.


 

2- Son Urfalının Yeri Bahçelievler Hatay İzmir ;


>


İzmirde ciğer urfa kebabı nerde yenir sorusunun cevabıdır.


Urfa Harrankapılı dayı işinin erbabı desek yeridir. Ciğer favorimiz olsada zırh ile çekilmiş özenle hazırlanmış urfa kebabınında tadına doyum olmuyor.


Heleki eğer Allah’ın şanslı kullarındansanız gerçek urfa ciğ köftesine denk gelenlerdensiniz demektir. Mekan küçük olsada hizmet büyük.. Yok böyle lezzet.


Baharatlarını direk memleketinden getirdiğini söyleyen dayı (usta) sohbet vede olgunluk olarakta tam bir esnaf olduğunu gösteriyor.  Söylemeden geçemeyeceğim yemek öncesi servis edilen ayran ve gevur dağı salatası daha baştan sizi koparacak söylemedi demeyin afiyet olsun.


Öyle çokta hesap beklemeyin adam başı 25 – 30 tl ye mükellef bir şekilde karnınızı doyurabiliyorsunuz hemde lezzet deryası içinde..


3- İzmir Kartal Kokoreç ;


>


İzmirde kokoreç nerde yenir sorusunun cevabıdır.Tüm Türkiyedeki Kokoreçiler İçinde İlk 10 Da Yer Alan Mühtiş Kokoreç !! Hani yemede yanında yat derlerya İzmir Çamdibi’nde faaliyet gösterten ” Kartal Kokoreç ” bu işin hakkını veriyor.


Çamdibi Bornova dolmuşuna bile binip ben kartal durağında ineceğim deseniz sizi kokorecin göbeğinde indirir şöför yani ulaşmı o derece kolay. İzmir Atatürk Stadyumuna çok yakın olan bu kokoreç mekanı türünün severlerinin kalbinde yerini almaya aday emin olun bir defa tadına bakan bu lezzetten vazgeçemiyor.


Ayrıca uykuluk denen bir lezzet daha var aman ki aman diyoruz.. Fiyatları da şişirme değil orta sınıfa gayet uygun bizden söylemesi sizden yemesi… 4- Meşhur Hisarönu Söğüşcüsü & Kumpircisi ;


>


İzmirde söğüş ve kumpir nerde yenir sorusunun cevabıdır.1975 yılından beri Mustafa usta hizmet vermekte. Bugün dahi kendisinin ortaklarıyla işlettiği mekanda elleri ile yaptığı söğüşü ikram etmekte. Ki o sögüşün tadı hala bendenizin damağını şakılatmakta..


Nefis söğüşün tadı ayran ile bir ayrı güzel oluyor bizden nacizhane tavsiyesi. Asitli içecekle sakın söğüşü mundar etmeyin. Mekan nerede derseniz kendisini Ana caddelerin biraz arkasına gizlemiş olan mekan biraz gayret gösterilirse emin olun bulunuyor ve bir daha unutulamıyor.


Fiyatlarıda gayetmakul. Söğüş 15 tl ki ederi var buna emin olun.. Bir adet söğüş yedim kesmedi ikinciyi sipariş ettim Mustafa usta tebessüm etti begendin mi babayiğit nasıl olmuş dedi , bendeniz de kalırmıyım bu güzelliğin altında enfes yapmışsın Mustafa abi diyerek tebessümle karşılık verdim ikincisini sipariş ettim.


İki adet söğüş yiyen bendeniz hah tam doydum dedim. Kemeraltını gezerken inanın akşama kadar beni tuttu acıktırmadı desem yeri var mübalağa olmaz hani. Tadı ve doygunluğu ile akıllardan çıkmayan bir mekan.


Mekanın tam adresine emin olun gerek yok Hisarönü Camii Önüne gidip mekanı sormanız yeterli.. Zaten caminin hemen yanında hizmet veriyorlar yaz kış.


5- Meşhur Hisarönü Şambalicisi ;


style="width: 527.481px; height: 396px;">


İzmirde şambalının nerde yenir sorusunun cevabıdır.


1942 yılından beri o ufacık dükkanda kocaman lezzetler satılmakta. Kaymaklı tarçınlı şambalının tadı yiyenlerin asla unutmayacağı bir lezzet ki bu yüzden hergün 2×2 metrekarelik mekanın önünde kuyruklar oluşmakta.


Tane fiyatı 2 TL. Efendim izmire yolu düşenlerin mutlaka bu mekanda tatlı yemelerini öneriyoruz. Küçük bir mekan derken şaka yapmadığımızı tatlınızı alırken göreceksiniz. Midye ile başladık tatlı ile bitirelim istedik..


Kaynak :  makale.life


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor