Anasayfa / Blog / Gezi / Konu - 746

Konuya Cevap Yaz

Evet sizlere deneyimlerimi anlatıyorum ucuz uçak bileti nasıl bulunur;

Önceden mi rezervasyon yapmalı yoksa fırsatları mı kovalamalısınız?

Seyahat etmek isteyenlerin en çok zorlandığı konulardan biri oluyor uçak bileti. Bazen 10 dakika önce ucuza bulduğunuz bileti siz alsam mı diye düşünürken başkası alıyor ve 10 dakika sonra normal fiyattan almak zorunda kalıyorsunuz.

Benim gibi birçok seyahat sever pahalı uçak biletlerinden nefret eder. Özellikle bu fiyatlar bir servet değerine ulaşmışsa. Bu yazımda size ucuz uçak bileti nasıl bulunur onu anlatacağım.

Benim yaptığım yöntem şu idi:

Türkiye'den yurtdışına ucuz bilet almanın en basit yolu internet dns ayarlarınızı değiştirip, algısı vergisi düşük bir ülke seçip bileti skyscanner gibi yabancı menşeili bir siteden almaktır. 

Örnek olarak Türkiye'deki kardeşimin 512 tl en ucuz teklif bulduğu uçuşu ben Kıbrıs üzerinden 198 tl ye aldım ve yarın  uçuyorum. 

Neyse diğer klasik yöntemleri anlatayım

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Ucuz uçak bileti konusu aslında bir matematiktir. En doğru rezervasyon zamanlarını kontrol etmeniz ve havayolu şirketlerinin haberlerini, raporlarını takip etmeniz gerekebilir. Bu yüzden ilk olarak havayolu şirketlerinin ve karşılaştırmalı uçak bileti sunan firmaların e-posta listelerine kayıt olmak güzel bir adım olacaktır. Böylece en güncel kampanyaları erken duyma fırsatı yakalamış olacaksınız.

Uçak Biletini Erken Satın Alın

Dünyanın en çok kullanılan uçak bileti arama motoru sitesi olan Skyscanner’ın verilerine göre en uygun uçak bileti seyahatten ortalama 27 hafta önce alınan bilet oluyor. Özellikle yurtdışı uçuşu yapacak olan yolcular 2 hafta boyunca uçak bileti fiyatlarını takip ediyor ve bu 2 haftalık süreçte ekstradan %5’lik bir kazanç sağlayabiliyor. Fakat biz millet olarak spontane yaşamayı sevdiğimiz için “Erken rezervasyon bize ters, yanlış!” diyerek yüzde 57’miz ucuz uçak bileti imkanlarını kaçırıyoruz.

İLK 5 KOLTUK UCUZ FİYATA SATILIYOR

Havayolu şirketleri uçak biletlerini 1 yıl önceden satışa sunmaya başlar. Satışa sunulan biletlerde de genelde ilk 5 ila 10 koltuk arasındaki satışlarda indirim alma imkanımız oluyor. Kalan koltuklar normal fiyattan satılabiliyor. Yurtdışı satışlarında ortalama 171 gün önceden alınan biletlerde en ucuzu bulma şansına sahip oluyorken, yurtiçi uçuşlarda bu 57 gün öncesine kadar düşüyor.

Bu yazımızdan neleri çıkarıyoruz. Öncelikle yurtdışı uçuşlar için 171 gün yurtiçi uçuşlar için ise 51 günü düşürmemeye çalışalım. Böylece uçak bileti fiyatlarının bütçenizde kocaman bir delik oluşturmasının önüne geçmiş olabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır forum   başlığını arayarak buraya geldi iseniz aşağıya fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor