Konuya Cevap Yaz

Yüksek lisans maaşı artırır mı  ?   657 sayılı kanunun 36. Maddesinde yer alan bilgilere göre Yüksek lisans'ın memur maaşına etkisi nedir? maaş ne kadar yükselir?


Memur maaşlarına etki eden hususlar hakkında rehber konun ardından detaylı bir açıklama yapmak gereklidir. 


Maaşlara etki eden birçok unsur vardır ve bunların arasında "Yüksek Lisans" mezunu olmakta kanunen tescilli bir durum olarak alınan memur maaşına etki eden bir unsur olarak bulunmaktadır. 


 

MEMUR OLDUKTAN SONRA MI YÜKSEK LİSANS/MASTER YAPMAK GEREKİR?Birçok kişi tarafından merak edilen konu ise memuriyetten önce mi yoksa memuriyet esnasında mı master yapılması gerektiğidir. Bu konuda çok net bir şekilde birçok yerde açıklama yapılmış ve birçok örneği vardır. Memuriyette yüksek lisans ile unvan almak isteyen kişiler için master'ın memuriyetten önce yada sonra olmasının bir önemi yoktur her iki halükarda da hak edilen derecede memur statüsüne kavuşulur.


 

Fakat yüksek lisansın hangi derecede bulunurken yerine getirilmesiyle ilgili olarak, verilen kademenin önemi farklılık göstermektedir. Örneğin 9/1 derecesinde bulunan bir memur master yaptığında 9/2'ye geçmektedir. Bu durumun aylık gösterge farkı ise 10 olarak kayıtlarda verilmiştir. Fakat derece ve kademesi 5/1 olan memur master yapıp 5/2'ye geçtiğinde bunun gösterge farkı ise 30'dur. 657 sayılı Kanunun 43. Maddesine bakılarak gösterge farkları öğrenilebilir.
Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor