Anasayfa / çöplük / Kamu / Konu - 1308

Konuya Cevap Yaz

TCDD Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirmek üzere bir çok eğitim dalından mezun adayı bünyesinde tcdd müfettiş yardımcısı olarak isdihtam etmektedir.

TCDD Müfettiş Yardımcılığı ne iş yapar

Görev merkezi Ankara olan Teftiş kurulu, devlettin diğer kademelerindeki müfettişlerinde görev yeridir. Devamlı bir denetim ve teftiş düzeninin sağlanması amacı ile müfettiş bulunması gereken yerlerde görev merkezleri bulundurulur. Müfettişler teftişlerini Genel Müdür ve Başkan adına yapar ve başka hiç kimseden emir almazlar.

TCDD Müfettiş Yardımcılığı başvurusu

Müfettişliğe başvuru için Türkiyede en az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisat, işletme, hukuk, siyasal bilgiler, idari bilimler ya da buna denkliği kabul edilen yurtdışı eğitim kurumlarını başarılı ile biritme şartı aranmaktadır. Bunun yanında sınav duyurusunda belirtilen KPSS puanı yeterliliği şartınında sağlanması gerekmektedir.

KPSS yeterlilik şartını sağlayan adaylar yazılı ve sözlü mülakata alınmaktadır.

Müfettiş Yardımcıları Nasıl Bir Eğitimden Geçer?

3 yıllık bir yardımcılık dönemi stajından geçen adaylar hastalık vb. nedenlerden dolayı eğitime ara vermiş adaylar eğitimden uzak kaldıkları süre kadar eğitim bitiş tarihleri uzatılır.
Adaylar müfettiş yardımcılığı döneminde tutum ve davranış gözetimi altında tutulurlar. Tutum ve davranışları sabit olmayan adayların yeterlilik sınavı gelmeden teftiş kurulu tarafından başka bir göreve nakilleri gerçekleştirilik.

Yeterlik sınavını kazanamayan ya da sınava mazeretsiz olarak girmeyen adaylarda aynı şekilde Genel Müdürlük içerisinde başka bir göreve nakledilir.
Yeterlilik Sınavı
3 Yıllık bir hazırlık döneminin ardından adaylar yeterlilik sınavına girer. Sonuç yeterlilik sınavı, yazılı sınav ve sözlü notun birleşiminden oluşur.

TCDD Müfettiş Yardımcılığı maaşları

Ne Kadar Maaş Alırlar?
Gelelim herkesin en çok merak etiği konu olan maaşlara. 9. Derecenin 1. Kademesinde bulunan bekar ve çocuksuz bir TCDD Müfettişi yardımcısı 2017 yılının ilk 6 ayında ortalama 4200 den başlarlar. Kıdem ve dereceye göre de 5000 tl yi bulur.

TCDD Müfettiş Yardımcılığı alımı

Allah bilir ilanları takip etmekte fayda var.

Sağlıcakla kalın.

Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor