Konuya Cevap Yaz

Apandisit bir anda gelişen ve bizlere oldukça fazla rahatsızlık veren bir hastalık diyebiliriz.


Vücudunuz üzerinde birden aks ederek sizleri zor duruma sokarak apandisitiniz patlayabilir ve önemli sağlık sorunlarıyla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.


Apandisitinizin belirtileri olarak sizlere burada bir kaç bilgi paylaşacağız fakat apandisitinizin belirtilerini ve tanısını iyi bir şekilde koyabilmeniz için ilk önce ağrınızın şiddetlenmesi gerekiyor.


İşte sizlere apandisitin belirtileri!


style="width: 50%;" class="img-fluid">


Apandisitin Belirtileri Nelerdir?


 Apandisit yukarıda da dediğimiz gibi bir anda ortaya çıkan hastalıklardan bir tanesidir.


İlk önce karnınızda kısa süreli bir ağrı oluşur ve bu ağrı zaman içerisinde yayılarak karnınızın sağ tarafına doğru yerleşir.


Bu yerleşme esnasında kalın bağırsağınızın ucu daha fazla tıkanarak bir zamandan sonra ağrıyı şiddetlendirip apandisitinizin patlamasına neden olur.


Patlayan apandisit, karın zarınıza ulaşmadan bir an önce müdahelesi yapılması gerekir aksi taktirde bu patlayan sıvı karın zarınıza ulaşırsa hiç istemediğiniz sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz veya ölümle sonuçlanan hastalıklara maruz kalabilirsiniz.   Amerika Birleşik Devletleri üzerinde yapılan bir araştırmada apandisitin 2 yaşından daha küçük çocuklarda asla görülmeyeceği ortaya çıkmıştır.


Aynı zamanda 2 yaşından büyük bireylerde yani yetişkin insanlarda kadınlara göre erkeklerde daha fazla apandisit hastalığı görülebilir.


Apandisitin tam olarak tanısının koyulabilmesi için vücudunuzda ağrının şiddetlenmesi gerekir aksi taktirde ağrı şiddetlenmediği için hastaneye giderseniz yanlış bir tanı konulup sizi farklı bir şekilde tedavi edebilirler.


Apandisit, kalın bağırsak ucunda gerçekleşen ve çalışmasını burada yürüten bir hastalıktır. Patladıktan sonra sizin boşaltım sisteminize büyük derece de zararlar verebilir.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor