Anasayfa / Blog / Sağlık / Konu - 2780


Konuya Cevap Yaz

Diş Beyazlatma nasıl olur, nasıl yapılır?Diş beyazlatma uygulasından önce kesinlikle bir diş hekimine gidip önce diş taşları ve dişimiz üzerindeki lekeleri çıkarmamız gerekiyor. Kirli bir dişin üzerinde diş beyazlatma işlemi asla uygulanmaz. (Bunu bir diş hekimi olarak söylüyorum bilginize )

 

Kesinlikle internetdeki yazılara bakıp dişlerinize karbonat sürmeyin, dişlere karbonat sürmek çok zararlı olup karbonat dişlerinizi çizer ve ilerde daha çok leke olmasına sebep olur.


Şimdi gelelim diş beyazlatma konumuza,


Diş beyazlatma işlemini diş hekimi muayenehanesinde ve evde uygulanabilir. 


Çay, kahve, kola gibi boyama özelliği olan içecekler, sigara kullanımı, çeşitli travmalar ve gelişim çağında alınan antibiyotikler dişte renklenmelerin yani diş lekelerinin en belirgin sebeplerindendir. 


Üzerinizdeki kıyafeti boyayabilecek her türlü gıdanın, dişlerinizi de boyayabileceğini ve zaman içinde kalıcı olabileceğini unutmayın.


Diş beyazlatma işlemi dişlerde olusan bu lekeleri giderme işlemi değildir. En başta söylediğim gibi lekeleri ve diş taşlarını sadece diş hekimi temizleyebilir. Boşyere evde karbonatlarla tuzlarla uğraşmayın. Velevki uğraştınız 1 ay sonra o çizilen dişlerin nasıl renklendiğini kendiniz görün.


Diş beyazlatma yöntemleri arasında bir çok farklı sistem mevcuttur. Bu metotlar arasında, kalemler spreyler, jeller vb. sayılabilmektedir. ( Bu arada dişleriniz temiz ve lekesiz )Neyse kısaca evdeki diş beyazlatma yöntemleri, Beyazlatıcı olan sprey ABD’de geliştirilen bir ürün olup alanında oldukça güçlü olan bir üründür. Kullanılmadan önce uygulama talimatlarını dikkatlice okumalı ve gözünüze spreyi kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Ve uygulama alanında asla leke olmamalı. ( Diş hekiminize dişlerinizi temizlettiğinizi varsaydık )


Eğer gözünüze kaçarsa bol su ile yıkamanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kişinin yaptırmayı ( hmm )  arzu ettiği ve kullandığı yöntemdir.


Beyazlatma kalemi kullanılan yöntemlerden biridir. Ayrıca diş hekimine gidebilir ve home whitening ya da office whitening uygulatabiliriz. ( Diş hekiminize dişlerinizi temizlettiğinizi varsaydık )


Bu gibi metotlar arasında dikkat edilmesi gereken noktalar hekimlerin önerdiği dişlerin beyazlatılma yöntemleri arasında bulunan yöntemleri uygulamaktır. Yoksa dişlerimizi beyazlatmak isterken aynı zamanda dişlerimizi de kaybedebiliriz. ( Allah o kadar kolay mı yaratı acaba ? )


Zamanla sigara, yiyecek, asitli içecek, ilaçlar ya da dişlerimize onarım yapmamaktan dolayı dişler sararmaya başlar. Bu bağlamda böyle güven verici yöntemler kullanılarak dişler daha beyaz yapılabilir.


Evde beyazlatıcı jel,  ( Diş hekiminize dişlerinizi temizlettiğinizi varsaydık )


Evde yapılan yöntem için geliştirilen bir ürün olup doktorunuzun dişlik ile beraber uygulamanız için verdiği jeldir. Jeli sürerken diş etlerinize değdirmeden diş plağını takmanız gerekmektedir. 


Diş etlerinize değen fazla jeli ise fırça yardımıyla uzaklaştırabilirsiniz. Bu amaç için ortaya çıkmış metotlar 3 farklı şekilde uygulanabilmektedir. Genellikle kullanılan metotlar evde ve ofiste beyazlatma metot olmasına rağmen iç beyazlatma da uygulanabilmektedir.


Diş Hekiminin Evde Diş Beyazlatma Yöntemi  ( Diş hekiminize dişlerinizi temizlettiğinizi varsaydık )


Bu yöntem diğerine kıyasla biraz daha uzun süren ve daha geç sonuç alınan bir diş beyazlatma yöntemidir. Home whitening de denilen evde ağartılan diş yöntemi 1 hafta ile 10 gün arasında bir sürede bitirilir. Diş hekimi ağız ve dişlerinize uygun bir ölçüde kalıp oluşturur. Daha sonra beyazlatıcı bir jel verir ve evde ne kadar süre ağzınızda dişlerinize takarak bu kalıbı bekleteceğinizi söyler.Neyse diş beyazlatmada sonuç olarak,Biraz araştırmayla çeşitli yöntemler öğrenmek mümkündür. Hiç şüphe yok ki bunlardan bir tanesi bitkisel yollar ile üretilen ve insanların uygulamaktan çekinmediği takviyeleridir. Ancak bunun yanı sıra kimyasal yönden insanların hizmetine sunulanlar ise bazı sorunlar çıkartabilmektedir. 


Sağlık açısından olumlu ya da olumsuz olduğu ancak araştırmalar sonucu ortaya çıkan bu ürünleri uygulamak isteyen kişiler biraz tedirgin olabilmektedir. Zararları olma ihtimalini bir kenara bıraktığımız zaman yararlarının da ayrı bir getirisi bulunmaktadır.  Bu yöntemlerden bazı kişilerin çekinmesi ise gayet doğal bir durumdur ancak gerçek anlamda işe yarayan bir yöntem kullanıldığında zarar değil, çoğu yarar göze çarpacaktır. Bu yararlardan en önemlisi ise hiç şüphe yok ki beyazlama olacaktır.


Beyazlatma fiyatları iki şekildedir. Biri ofis tipi fiyatlar öbürü ise ev tipi fiyatlarıdır. Her iki fiyat birbirinden farklıdır. Ofis tipi fiyatı, ev tipi fiyatına göre daha pahalıdır. Beyazlatıcı yöntemlerden ofis tipi yöntemde diş hekiminin ofisinde doktor kontrolünde yapılmaktadır. Ev tipi yönteminde ise doktorun verdiği jel ev ortamında yine diş hekiminin söylediği şekilde yapılır. Her sene diş hekimleri odası tarafından fiyatları belirlenmektedir.Ben Anıl hoşçakalın


Neyse diş beyazlatma için arayan arkadaşlar resimlere kanmayın hemen.

Arkadaşlar diş temizliği yaptırmadan diş beyazlatma olmaz.Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor