Anasayfa / Blog / Sağlık / Konu - 2778


Konuya Cevap Yaz

Diş beyazlatma yöntemlerini, faydalarını zararlarını aşağıda başlıklar halinde sıraladım

Hangimiz bembeyaz dişlerin hayalini kurmuyoruz ki? Hangi yöntem nasıl uygulanır? Ne gibi sonuçlar vermiştir? En verimli ve uygun maliyetli diş beyazlatıcılar hangileridir? 


Diş Beyazlatma Yöntemleri


Diş beyazlatma yöntemleri arasında bir çok farklı sistem mevcuttur. Bu metodlar arasında, kalemler spreyler, jeller vb… sayılabilmektedir. Aşağıda sizin için kısaca değindik.


Diş Beyazlatıcı Sprey


Diş beyazlatıcı sprey, ABD’de geliştirilen bir ürün olup alanında oldukça güçlü olan bir beyazlatıcıdır. Ürün kullanılmadan önce uygulama talimatlarını dikkatlice okumalı ve gözünüze spreyi kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer gözünüze kaçarsa bol su ile yıkamanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kişinin yaptırmayı arzu ettiği ve kullandığı yöntemdir.


Diş Beyazlatma Kalemi


Yöntemlerden biri olarak kalem kullanılabilir. Ayrıca diş hekimine gidebilir ve home whitening ya da office whitening uygulatabiliriz. Bu gibi metotlar arasında dikkat edilmesi gereken noktalar hekimlerin önerdiği dişlerin beyazlatılma yöntemleri arasında bulunan yöntemleri uygulamaktır. Yoksa dişlerimizi beyazlatmak isterken aynı zamanda dişlerimizi de kaybedebiliriz. Zamanla sigara, yiyecek, asitli içecek, ilaçlar ya da dişlerimize onarım yapmamaktan dolayı dişler sararmaya başlar. Bu bağlamda böyle güven verici yöntemler kullanılarak dişler daha beyaz yapılabilir.


Diş Beyazlatıcı Jel


Diş Ağartıcı jel, evde yapılan yöntem için geliştirilen bir ürün olup doktorunuzun dişlik ile beraber uygulamanız için verdiği jeldir. Jeli sürerken diş etlerinize değdirmeden diş plağını takmanız gerekmektedir. Diş etlerinize değen fazla jeli ise fırça yardımıyla uzaklaştırabilirsiniz. Bu amaç için ortaya çıkmış metotlar 3 farklı şekilde uygulanabilmektedir. Genellikle kullanılan metotlar evde ve ofiste beyazlatma metot olmasına rağmen iç beyazlatma da uygulanabilmektedir.


Evde Diş Beyazlatma Yöntemi


Bu yöntem diğerine kıyasla biraz daha uzun süren ve daha geç sonuç alınan bir diş beyazlatıcı yöntemdir. Home whitening de denilen evde ağartılan diş yöntemi 1 hafta ile 10 gün arasında bir sürede bitirilir. Diş hekimi ağız ve dişlerinize uygun bir ölçüde kalıp oluşturur. Daha sonra diş ağartıcı olarak bir jel verir ve evde ne kadar süre ağzınızda dişlerinize takarak bu kalıbı bekleteceğinizi söyler.


Diş Beyazlatma Yöntemleri Faydaları ve Zararları


Diş ağartma yöntemleri ile alakalı online dünya üzerinde çok fazla sayıda yöntemler edinmek mümkündür. Hiç şüphe yok ki bunlardan bir tanesi bitkisel yollar ile üretilen ve insanların uygulamaktan çekinmediği takviyeleridir. Ancak bunun yanı sıra kimyasal yönden insanların hizmetine sunulanlar ise bazı sorunlar çıkartabilmektedir. Sağlık açısından olumlu ya da olumsuz olduğu ancak araştırmalar sonucu ortaya çıkan bu mahsulleri uygulamak isteyen kişiler biraz tedirgin olabilmektedir. Zararları olma ihtimalini bir kenara bıraktığımız zaman yararlarının da ayrı bir getirisi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazı kişilerin çekinmesi ise gayet doğal bir durumdur ancak gerçek anlamda işe yarayan bir yöntem kullanıldığında zarar değil, çoğu yarar göze çarpacaktır. Bu yararlardan en önemlisi ise hiç şüphe yok ki beyazlama olacaktır.


Diş Beyazlatıcı Kullanımı


Diş ağartıcı kullanımı elbette mümkün olabilmektedir. Gün içerisinde sürekli olarak yaşanan değişimler nedeni ile dişler başta olmak üzere insanların birçok bölgesinde onarımsızlıklar meydana gelebilmektedir. Kişisel onarım bir insan için en önde gelen unsurlardan birisi olmuştur. Baktığımız zaman kişisel onarımı gayet yerinde olan bir insan özgüven açısından da daha içinde olabilmektedir. Özgüvenin ise insan hayatında ne kadar önemli olduğuna değinmek bile ne kadar zaman kaybı olduğunu anlayabiliriz.


Diş Beyazlatma Fiyatları


Beyazlatma fiyatları iki şekildedir. Biri ofis tipi fiyatlar öbürü ise ev tipi fiyatlarıdır. 

Dişhekimi kontrolündeki beyazlatma işlemi yerine göre ortalama 300 ila 1000 lira arasında değişir.

Ev tipi olanlar ise çok fayda sağlamamakla beraber 100 ila 300 tl arasında değişir.

Beyazlatıcı yöntemlerden ofis tipi yöntemde diş hekiminin ofisinde doktor kontrolünde yapılmaktadır. 

Ev tipi yönteminde ise doktorun verdiği jel ev ortamında yine diş hekiminin söylediği şekilde yapılır. Her sene diş hekimleri odası tarafından fiyatları belirlenmektedir.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor