Anasayfa / Blog / Sağlık / Konu - 2792


Konuya Cevap Yaz

Ani kalp krizi normalde orta yaş üstü bireylerde sıkça rastlanılan bir sağlık sorunu idi. Oysa ki ani kalp krizi artık daha çok gençlerde gözüken bir sorun haline gelmiş durumdadır.


Gençlerin Kalp Krizinden Korunması İçin Öneriler,


Bilgisayar başında olabildiğine az vakit geçirmeye özen gösterin. Zira, hareketsiz olarak bilgisayar başında uzun süre vakit geçirmeniz ciddi oranda sizlere kalp krizi riskini arttırma durumu yaşatmaktadır,


Spor yapmaya ve vücudun hareket etmesini sağlamaya özen göstermelisiniz. Uzunca bir süre hareketsiz kalmak ve vücudun yağ bağlamasına neden olmadan hareket etmelisiniz.


Fast-Food tarzı beslenme mantığından mutlaka uzak durmalısınız. Nitekim, bu tür besinler kalbin yorulmasına ve ciddi sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.


Beslenme konusunda olabildiğince çeşitli besin gruplarını tüketmeli ve bol bol hareket etmelisiniz.


Eğer, bu şekilde doğru ve bilinçli bir biçimde hareket eder iseniz; genç olarak var olan kalp krizi riskinden kendinizi koruma şansına sahip olabilirsiniz.


Eğer, aşırı hareketsiz yaşar ve bilgisayar başında sürekli olarak durur, beslenme hususun da fast-food tarzı beslenme mantığından kopmaz iseniz, bu durum sizlere ciddi oranda ani kalp krizi sorunları yaşamanız için sebebiyet olacaktır ki bu da uzunca bi süre sağlık sorunu yaşamanıza neden olur.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor