Konuya Cevap Yaz

Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?
Ayak kokusunu önlemenin bir çok yolu bulunuyor ve ayak kokuları genellikle yanlış ayakkabı seçiminden dolayı ortaya çıkıyor. Eğer ayakkabılarınızı standartlara uygun bir şekilde seçerseniz ayaklarınızın kokusuna önleyebilirsiniz. İşte sizlere tam detaylı olarak; ''Ayak kokusu nasıl önlenir?''
Ayak kokusunu önlemenin yukarıda da dediğimiz gibi bir çok yolu bulunmaktadır. Bilinen en büyük yanlış; ''Yanlış ayakkabı seçimidir.'' İnsanların bir çoğu yanlış ve replika ayakkabılara yöneldiği için ayak kokularından şikayetçi olmaktadırlar. Eğer ayakkabılarınızı orjinal bir ayakkabı olarak alırsanız ayak kokularından kurtulabilirsiniz. Aldığınız ayakkabının hava alıyo olması ve standartlara uygun bir şekilde üretilmiş olması ayak kokusunun önlemenin en güzel yollarından bir tanesidir.
Aynı zamanda sık ve düzenli bir şekilde banyo yaparakta ayak kokularını önleyebilirsiniz. Diğer bir yandansa ayak kokuları bazı bakteriler tarafından oluştuğu için banyo yaptıktan sonra ayak parmak aralarınızı mutlaka kurulayın yoksa bakteriler burada üremeye geçerek ayak kokusuna neden olacaktır. 
Eğer bulunduğunuz yerde çıplak ayakla gezilebiliyorsa veya terlikle gezilebiliyorsa gezin çünkü gün içerisinde ayağınız çok fazla kapalı ortamda kalırsa kokacaktır. 
Çoraplarınızı özenle seçin ve günlük olarak mutlaka değiştirin aksi taktirde ayak kokuları peşinizi bırakmayacaktır. Hastaların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi olan ayak kokusunu önlemenin en güzel yollarından bir tanesi de; ''Çoraplarınızı düzenli bir şekilde kullanmaktır.'' Eğer gün içerisinde ayaklarınız çok fazla ayakkabı içerisinde kalıyorsa yanınızda ek olarak bir çorap daha gezdirebilirsiniz.


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor