Konuya Cevap Yaz

Göz Altı Morlukları Neden Olur?
Göz altı morlukları, geçici sebeplerden veya doğuştan olabilmektedir. Geçici sebeplerdne oluşan morlukları ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Fakat, doğuştan gelen morluklar için aynı şeyi konuşmak doğru değildir. Uzun süre bilgisayara bakmak, uykusuz kalmak, ani kilo kaybına uğramak, yanlış yaşam koşulları, sigara kullanmak, alkol kullanımını abartmak gibi durumlar geçici göz altı morluklarının sebeplerinin başlıca olanlarıdır. Bunların içerisindeki uykusuzluk durumu göz altı morluklarına ek olarak, göz altı torbalarını da beraberinde getirebilir. 
Geçici morluk sebeplerine detaylıca bakacak olursak;
Vücudumuz çeşitli miktarda vitaminlere ihtiyaç duyar, bu vitaminler karşılanmadığı durumlarda göz altı bölgesi morarabilir.
Alkol ve sigara tüketimleri her konuda vücudumuza zarar verdikleri gibi, kullandığımızda kandaki oksijen oranını düşürerek göz altı morluklarının başlıca sebepleri arasında yer alabilir.
Göz yapısı nedeniyle, gözlerin çukur olması göz çerçevesinin daha koyu görünmesine yol açabilir.
Kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı da bu duruma sebebiyet verebilir, örneğin; yüz temizleyici aşırı derece kullanırsanız bu bölgedeki derinin incelmesine ve altındaki damarların ortaya çıkmasına sebep olabilirsiniz.
Sağlıksal sorunlarımızdan olan damar genişlemesi bu duruma sebep olabilir. 
Karaciğer rahatsızlıkları bu durumu beraberinde getirebilir.
Yaşlanma durumunda, vücudumuzdaki deri incelir ve altındaki morluklar ortaya çıkabilir.
Bu durumun önüne geçebilmek veya var ise çözüm üretmek adına Blefaroplasti ameliyatı, Mezoterapi yöntemi, Kimyasal Peeling yöntemi gibi çözümleri deneyebilirsiniz.
 


Konuya Cevap Yaz
YUKARI GİT
×

Gönderiyi Düzenle

Yükleniyor